লোকেল গুজৱ.কম - অসমীয়াৰ সুখ-দুখ

ইউনিকোডত প্ৰকাশিত অনলাইন দৈনিক

test banner
xukhdukh.com ভাল খবৰ, ভাল সমল
লোকেল গুজৱ.কম

লোকেল গুজৱ.কম

Share This
(হাস্য ব্যংগৰে সত্যৰ সন্ধান)

১. ফীজৰ টকাক লৈ মৰিগাঁৱত কৰ্টতে দুই অধিবক্তাৰ মৰামৰি৷ প্ৰতিভা দেখি ততাতৈয়াকৈ ঠাইতে ভৰ্তি কৰিলে যুৱ কংগেছত!

২. নাৰেংগীত হেনো আৰ্মী পুলিচৰ জৰুৰী মিটিঙ, বোমা ফুটাৰ পাছৰ নিয়ম-মাফিক ঘিটিং-মিটিং৷ স্বাধীনতা দিৱসলৈ চকু-কান মুদি নিজে নিৰাপদে থকাৰ পৰিকল্পনা কৰা বুলি ফাদিল কৰিলে ফিউজ লাইট টিভিয়ে৷
মিচা ক’লে কি ডাল হব?

আচলতে বৰষুণ যোৱাৰ পাছত নিৰাপদে আৰ্মী কেম্পৰ চৌহদত জাপি মেলা প্ৰতিযোগিতা অনুষ্ঠিত কৰি ছাৰ-বাইদেৱে গ্ৰীষ্মকালীন অৱসৰ বিনোদনহে কৰিলে বুলি ডিজিপিৰ ড্ৰাইভাৰে জনাইছে৷

৩. নাগৰিকপঞ্জীত বাধা দিবলৈ উঠি পৰি লাগিছে হিয়াৰ আমঠু নামৰ সংখ্যগুৰু ছাত্ৰ সংগঠন৷ কাঁটা তাৰ দাঙি পঞ্জী কৰিব নোৱাৰা সংখ্যক ভাই-বন্ধুক আমদানি কৰাৰ প্ৰকাশ কৰিলে ভাবুকি৷

৪. জোৱানৰ দৈনিক ভাট্টা ১০টকাঃ দৈনিক চাৰি সাঁজ ভাতৰ দাম দিয়া বাবেই অসমীয়া পুলিচ গেৰেলা হৈছে বুলি খেতি মন্ত্ৰীয়ে কৰিলে সমালোচনা ৷

৫. ৰাজ্য সভাৰ আসন এখনৰ দাম ১০০কোটি বুলি ঘোষিত হোৱা কথাটোৱে দেশত যে মূল্যবৃ্দ্ধিয়ে চূড়ান্ত ৰূপ লোৱাৰ কথাটোকেই প্ৰমাণ কৰিলে৷ সীতা-ৰাম কচুৰীয়ে এই কথা বাওঁহাতেৰে আঙুলিয়াই দি লাভ কৰিলে ৰাষ্ট্ৰীয় সংবাদ শিৰোনামা৷

৬. ১০কোটি খৰছ কৰা সত্বেও বগা হাতীত কেনেকৈ পৰিণত হ’ল চিচি টিভি কেমেৰা, প্ৰতিদিন কাকতৰ শিৰোনামাক লৈ উত্তাল দিছপুৰৰ বৰঘৰ৷ হাত-বাট হৈ হেৰুৱা হ’লেও ভাল আছিল, কিন্তু বগা হ’লেও হাতীত পৰিণত হোৱাটো উদ্বেগজনক বুলি প্ৰকাশ কৰিলে গৃহৰক্ষী বৰাই৷

৭. এইবাৰ পৃথক কমতাপুৰ-আদিবাসী-বড়োলেণ্ড বিচাৰি অগ্নিগৰ্ভ হব অসম৷ তেলেংগানা ঘোষণা হোৱাৰ পাছতে বিটিএডি বা গুৱাহাটীৰ হত্যা-ধন-দাবী অপহৰণ আদিৰ বাতৰি নিজেই তল পৰিব বুলি গুৱাহাটীত আনন্দ প্ৰকাশ কৰিলে তিৱাৰী পুলিচে৷

৮. সদ্যজাতৰ মৃত্যুক লৈ জালুকবাৰী সমষ্টিৰ চিকিৎসালয়ত লণ্ডভণ্ডৰ ঘটনা৷ বন্দুক লৈ লগত পুলিচ নাথাকিলে চিৰিয়াচ কেচ চাবলৈ আৰু সাহস নাই বুলি ফোন যোগে জনালে বন্ধু চিকিৎসকে৷ কোনোমতেহে স্বৰ্গৰ দুৱাৰ দলিৰ পৰা শিশুটিক উভোতাই ননাকৈ উভতি আহিব পাৰি এদিনৰ বাবে উশাহ লৈছে বুলি দিলে এছ এম এছ৷

৯. ৰাজভৱন উত্তাল কৰিলে ছাত্ৰ সকলে৷ ইমান উত্তপ্ত কৰাৰ পাছতো গৰম চাহ একাপ নুখুৱালে ৰাইজৰপালে৷ ৰাইজক চাহ-তাহ দিবৰ বাবে গণতান্ত্ৰিক চৰকাৰে বাজেটত ধৰিব লাগেই বুলি প্ৰতিবাদী সচেতন বৰুৱাই তুলিলে দাবী৷

১০. খেতি মন্ত্ৰীৰ ঘৰত ২০ টকীয়া নোট লৈ ভিৰ কৰিলে স্থানীয় ৰাইজে৷ আঠ জনীয়া আত্ম-সাহয়ক গোট সমূহে এসাঁজ দকচি খাবলৈ হেপাঁহেৰে চাৰলৈ যাচিলে সেই খমখমীয়া নোট৷ এনে অভিনৱ প্ৰতিবাদক লৈ ৰসাল গগৈয়ে ক’লে- "চেল-বেলাই থাকিলে এনেকৈ লাজ নেপাই কি পাব? পাৰিব থোৰেহে খাবলৈ দিব!"

No comments:

Post a comment