সম্পাদকলৈ চিঠি - অসমীয়াৰ সুখ-দুখ

xukhdukh.com :: Assamese LIFELINE on SOCIAL MEDIA

সামাজিক যোগসূত্ৰৰ মঞ্চত ইতিবাচক বাৰ্তাবাহক
ভাল খবৰ ভাল সমল, পঢ়ি লভক আনন্দ বিমল

Post Top Ad

Responsive Ads Here

সম্পাদকলৈ চিঠি

Share This
প্ৰখ্যাত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ বিনামূলীয়া অনলাইন পাঠ্যক্ৰম
ড° বুলজিৎ বুঢ়াগোহাঁই
মাননীয় সম্পাদক মহোদয়,

বিশ্বৰ আগশাৰী বিশ্ববিদ্যালয়বোৰত ছাত্র-ছাত্রীসকলে বিনামূলীয়াকৈ অনলাইন পাঠ্যক্রম অধ্যয়নৰ সুবিধা আছে । ইয়াৰ ভিতৰত উল্লেখযোগ্য বিশ্ববিদ্যালয় কেইখনমান হ’ল – কেমব্রিজ বিশ্ববিদ্যালয় (http://www.ice.cam.ac.uk/courses/online-courses), কেলিফ’ৰ্নিয়া বিশ্ববিদ্যালয় (http://www.calstate.edu/), কাৰ্নেগী মেলন বিশ্ববিদ্যালয় (http://www.australia.cmu.edu/), মাছাচুছেটছ ইনষ্টিটিউট অৱ টেকন’লজী (http://ocw.mit.edu/index.htm/), হাৰ্ভাৰ্ড মেডিকেল স্কুল (http://hms.harvard.edu/), ইয়েল বিশ্ববিদ্যালয় (http://oyc.yale.edu/), স্ট্যানফোর্ড বিশ্ববিদ্যালয় ((http://online.stanford.edu/), হাৰ্ভাৰ্ড বিশ্ববিদ্যালয় (http://www.extension.harvard.edu/courses) আদি।

এই বিশ্ববিদ্যালয়বোৰে আগবঢ়োৱা পাঠ্যক্রমবোৰ হ’ল –কম্পিউটাৰ ইঞ্জিনীয়াৰিং, ইলেক্ট্রিকেল ইঞ্জিনীয়াৰিং, মেকানিকেল ইঞ্জিনীয়াৰিং, মেথেমেটিকেল মডেলিং , ইণ্টিগ্রেটিভ বায়’লজী , ৰসায়ন বিজ্ঞান , জীৱবিজ্ঞান, চিকিৎসা বিজ্ঞান, বুৰঞ্জী, নৃতত্ত্ব , শিক্ষা , অৰ্থনীতি বিজ্ঞান ,এণ্টাৰপ্রিনিঅ’ৰশ্বিপ আদি । আমাৰ ৰাজ্যখনৰ ছাত্র-ছাত্রীসকলে এই পাঠ্যক্রমবোৰৰ সুবিধা গ্রহণ কৰিব পাৰে।

No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

Responsive Ads Here

Pages