Wednesday, August 13, 2014

সম্পাদকলৈ চিঠি

অসম সম্পৰ্কীয় বেৱচাইট সমূহৰ তালিকা
ডঃ বুলজিৎ বুঢ়াগোহাঁই

বিভিন্ন সময়ত অসম সম্পৰ্কীয় তথ্য বিচাৰিবৰ বাবে ইন্টাৰনেটৰ সহায় লোৱা হয় । ইন্টাৰনেটত চাৰ্চ ইঞ্জিন (Search Engine)ৰ সহায়ত বিচৰা তথ্য পাব পাৰোঁ । কিন্তু তাৰ বাবে কেনেকৈ শুদ্ধ আৰু শেহতীয়া তথ্য ইন্টাৰনেটৰ জৰিয়তে পোৱা যাব সেই বিষয়ে জানিব লাগিব । উদাহৰণ স্বৰূপে - অসমৰ কোনো জিলা, অনুষ্ঠান-প্রতিষ্ঠান, চকাৰৰ বিভিন্ন বিভাগ আদিৰ তথ্য জানিব বিচাৰিলে ,সেই জিলা, অনুষ্ঠান-প্রতিষ্ঠান, বিভাগবোৰৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটবোৰ চাব লাগিব । অফিচিয়েল ৱেবছাইটবোৰতহে শুদ্ধ আৰু শেহতীয়া তথ্য পোৱা যায় ।

যিবোৰ অনুষ্ঠান-প্রতিষ্ঠান, বিভাগৰ নিজস্ব ৱেবছাইট নাই সেইবোৰৰ বিষয়ে জানিবলৈ বেলেগ অফিচিয়েল ৱেবছাইটবোৰৰ অধীনত থকা তথ্য গ্রহণ কৰিব লাগিব। ইন্টাৰনেটৰ পৰা শুদ্ধ আৰু শেহতীয়া তথ্য পাবৰ বাবে ভালদৰে শিকা উচিত , নহ’লে শুদ্ধ তথ্য পোৱা নাযাব তথা অযথা সময় খৰচ হ’ব ।

অসম সম্পৰ্কীয় বিভিন্ন ৱেবছাইটৰ ঠিকনা সংগ্রহ কৰি এখন তালিকা প্রস্তুত কৰিছোঁ আৰু এই তালিকাখন বিছৰালে ই-মেইল যোগেদি প্রেৰণ কৰিব পাৰোঁ , তাৰ বাবে ই-মেইল আই.ডি. আমাক এছ. এম. এছ. (৯৪৩৫১-৮৮৬৩০) অথবা ই-মেইল ( buljit@gmail.com ) কৰি জনাব লাগিব । এইখিনিতে এটা কথা উল্লেখ কৰা ভাল হ’ব যে এই তালিকাখনত ৯০০টাতকৈ বেছি অসম সম্পৰ্কীয় ৱেবছাইট ঠিকনা আছে।


অসম সম্পৰ্কীয় ৱেব চাইটৰ বাবে আমাৰ ব্লগ http://websitebuljit.blogspot.in/ তো ক্লিক কৰিব পাৰে।

No comments:

Post a Comment