জুতি লগা আখল - অসমীয়াৰ সুখ-দুখ

ইউনিকোডত প্ৰকাশিত অনলাইন দৈনিক

test banner
xukhdukh.com ভাল খবৰ, ভাল সমল
জুতি লগা আখল

জুতি লগা আখল

Share This
সৰিয়হ ফুটোৱা বিলাহী, মাছৰ টেঙা
উপকৰণঃ
ৰৌ বা বাহু মাছৰ ডাঙৰ আকাৰৰ ছয় টুকুৰা৷
ক'লা সৰিয়হ এচামুচ৷
পকা ৰঙা বিলাহী ডাঙৰ আকাৰৰ চাৰিটা৷
আদা সৰু এটুকুৰ, নহৰু পাঁচ ফোঁটা৷
কেঁচা জলকীয়া চাৰিটা (স্বাদ অনুসাৰে)৷
নিমখ, হালধি অকন, মিঠাতেল মাছ ভাজিব পৰা জোখৰ৷ পিয়াজ মধ্যমীয়া আকাৰৰ দুটা৷

ৰন্ধন প্ৰণালীঃ
মাছ কেইটুকুৰ ভালদৰে ধুই নিমখ-হালধি সানি ভাজিবৰ বাবে সাজু কৰি লওক৷ এতিয়া কেৰাহী কম জুইত গৰম কৰি তাত প্ৰয়োজনীয় পৰিমানৰ মিঠাতেল ঢালি দিয়ক৷ তেল গৰম হ'লে তাত মাছ কেইটুকুৰ অলপ সময় ভাজি লওক৷ একেবাৰে ৰঙা অথবা টান হোৱালৈ নাভাজিব৷ মাছখিনি হয়মানে বিলাহী কেইটি সৰু সৰুকৈ কুটি লওক৷আদা-নহৰুৰ পেষ্ট তৈয়াৰ কৰি লওক৷

তাৰ পাছত মাছখিনি কাঢ়ি সেই তেলতে সৰিয়হ চামুচ ঢালি ঢাকোনখন মাৰি সৰিয়হখিনি ফুটিবলৈ দিয়ক৷ এতিয়া আদা নহৰুৰ পেষ্টখিনি নিমখ হালধিৰে সৈতে ঢালি লগতে বিলাহীখিনিও দি দিব৷ বিলাহীখিনি গলি যোৱালৈ কম জুইতে অপেক্ষা কৰক৷

বিলাহীখিনি গলি যাবলৈ ধৰিলে তাত দুকাপ পানী ঢালি দি উতলিবলৈ দিয়ক৷ এতিয়া পিয়াজ কেইটি ঘূৰণীয়া ৰিং ৰিং আকৃতিত কাটি সাজু কৰক৷ উতল অহা যেন দেখিলে তাত মাছকেইটুকুৰ দি পুনৰ অলপ সময় উতলিবলৈ দিয়ক৷ এতিয়া কাটি থোৱা পিয়াঁজৰ সৈতে জলকীয়া কেইটি দীঘলে দীঘলে ফালি তাত দি দিয়ক৷ এইদৰে পাঁচ মিনিটমান কম জুইত উতলিবলৈ দিলেই সোৱাদ লগা ব্যঞ্জনটি তৈয়াৰ হৈ উঠিব৷ গৰমে গৰমে এতিয়া ভাতৰ লগত ইয়াক পৰিবেশন কৰক৷

No comments:

Post a Comment