Wednesday, July 3, 2013

লোকেল গুজৱ.কম

(হাস্য ব্যংগৰে সপোনৰ বাতৰিৰ সন্ধান)

১. মাজনিশা গীতানগৰ থানাত জুবিন, বাতি ভৰাই চিৰা খুৱালে আৰক্ষী বিষয়াই, গম পাই গৰম হ’ল অধিবক্তা৷ কনিষ্টবলে ল’লে লাঠিত অট’গ্ৰাফ ৷

২. বজাৰত শাক-পাচলিৰ দাম অতিপাত বঢ়াত যোগান মন্ত্ৰীয়ে ৰাইজক জনালে আহ্বান, ঘৰত বনাই খোৱাতকৈ কেএফচিতে খাওক কুকুৰাৰ সৈতে ভাত, তাত বঢ়া নাই দাম !

৩. ৰাজ্যত সকলো খণ্ডতে আয়োজিত হৈছে গ্ৰীষ্মকালীন কৰ্মশালাঃ ছাত্ৰ সংগঠনৰ ফালৰ পৰা ফাঁচী বজাৰত, শান্তিপূৰ্ণভাৱে চান্দা কেনেকৈ তুলিব শীৰ্ষক এক বিশেষ কৰ্মশালাৰ আয়োজনৰ বাতৰি ৷

৪. বুঢ়া পাহাৰত পুনৰ গঁড়ে হত্যা কৰিলে চোৰাং চিকাৰীকঃ ক্ষতিপূৰণ দাবী কৰি চোৰাং চিকাৰীৰ পৰিয়ালৰ প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচী, দিছপুৰ লাষ্টগেটত ৷

৫. অগপৰ দলত্যাগী সকলৰ বাবে কংগ্ৰেচৰ দুৱাৰ খোলা বুলি ক’লে গগৈয়েঃ লেতেৰা ৰাজনীতিতনো কি বাচ বিচাৰ কৰি দলত লব বুলি কৰিলে মন্তব্য ৷

৬. হাইকামাণ্ডক লগ কৰিলে বিদ্যুত বৰদলৈয়েঃ লাভ কৰিলে মিলাপ্ৰীতিৰে ভগাই বতাই খাই বৈ চলি থকাৰ নিৰ্দেশ৷ 

৭. ছেবাত চলিছে "ভুল শুধৰণি মহোৎসৱ", ভাগ লবলৈ আহিছে ৰাজ্যৰ কেইবাহাজাৰ শিক্ষাৰ্থী আৰু অভিভাৱকঃ উখলমাখল চৌহদত গৰম হৈছে কেৰেণী, বিষয়াৰ পকেট৷

৮. বিদ্যুত মাচুল বঢ়াবলৈ লওতে বাৰে বাৰে থিয় দিয়ে কৃষক মুক্তিঃ সেয়েহে কৃষকৰ ঘৰত বিদ্যুত যোগান দিবই নালাগে বুলি মন্তব্য কৰিলে নিয়ামক আয়োগৰ বিষয়াই৷

৯. দুৰ্বল মাথাউৰিৰ বাতৰিয়ে শংকিত কৰিলে ৰাজ্যবাসীকঃ মাথাউৰিতে অখণ্ড নাম-কীৰ্তন কৰি বানৰ পৰা বচাবলৈ প্ৰাৰ্থনা কৰিবলৈ ক’লে বান-বিভাগৰ মন্ত্ৰীয়ে ৷

১০. ১১০০০হাজাৰ কোটি টকা ৯৯খন আঁচনিত কেন্দ্ৰত পৰি থকাৰ বাতৰিত দুখ প্ৰকাশ কৰিলে আমোলা বিষয়া সন্থাইঃ সোনকালে আনি ভগাই বিতাই খাব লাগে বুলি কৰিলে মন্তব্য ৷

No comments:

Post a Comment