পলকতে সুখ দুখৰ বতৰা - অসমীয়াৰ সুখ-দুখ

ইউনিকোডত প্ৰকাশিত অনলাইন দৈনিক

test banner
xukhdukh.com ভাল খবৰ, ভাল সমল
পলকতে সুখ দুখৰ বতৰা

পলকতে সুখ দুখৰ বতৰা

Share This
আজিৰ চিন্তনীয় খবৰঃ

১. গুৱাহাটীবাসীয়ে উপভোগ কৰিলে বন্ধৰ দিনঃ মুঠএই ৪৯% ভোটদানেৰে ষ্ট্ৰংৰুমত বন্ধ হ’ল পৌৰ নিগমৰ নিৰ্বাচনৰ প্ৰাৰ্থীৰ ভাগ্য, ২৪জুনত ঘোষিত হব ফলাফল ৷

২. অহা ২৫জুনত পুনৰ আলফা আৰু চৰকাৰৰ বৈঠকঃ উত্থাপিত হ’ব অনুপ চেতিয়াৰ প্ৰত্যাৰ্পণৰ বিষয়৷

৩. বহুদিন বিৰতিৰ পাছত সংবাদ মাধ্যমেৰে পুনৰ টেলিফোনিক সাক্ষাৎকাৰত পৰেশ অসমঃ পৰাগ দাসৰ হত্যাকাৰীক শাস্তি দিয়া হব বুলি দোহাৰিলে পুনৰ ৷

৪. হিমালয়ৰ হিম-ধুমুহাৰ ফলত উত্তৰাখণ্ড বিধ্বস্তঃ ২০৭মিটাৰলৈকে বৃদ্ধি যমুনৰা গভীৰতা, ৫০০ৰো অধিক লোকৰ প্ৰাণ হানিৰ আশংকা৷ বায়ুসেনাই চলাইছে উদ্ধাৰ অভিযান ৷

৫. তেজপুৰত পুনৰ লজ্জাজনক ঘটনাঃ "উলংগ মানৱ" অন্ধবিশ্বাসৰ বতাহে বিয়পাইছে চাঞ্চল্য৷ বিহগুৰি-বালিশিহাৰ পৰিয়ালৰ সমুখতে ঘটিল ৩জনৰ বৰ্বৰোচিত হত্যা ৷

৬. কৃষক মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিৰ বিপক্ষে ক্ষোভিত প্ৰাক্তন সদস্যক লগত লৈ চলোৱা ভাৱমূৰ্তি বেয়া কৰাৰ ষড়যন্ত্ৰ বন্ধ কৰিবলৈ আহ্বান জনালে সভাপতি অখিল গগৈয়ে ৷

৭. আজি ৪৪তম ৰাভা দিৱসঃ মৃত্যু দিৱসৰ পূৰ্বে কলাগুৰু সংগ্ৰহালয়ক লৈ তেজপুৰত জাতীয় সংগঠনৰ অনশনত ভাগ ললে ৰাভাৰ পুত্ৰয়ো ৷

৮. তোষামোদৰ অন্ত নাইঃ ৰাহুল গান্ধীৰ জন্মদিন পাতি কেক কাটিবলৈ নেৰিলে গুৱাহাটীতো৷ দেশজুৰি এজন সাংসদৰ এনেদৰে জন্মদিন উদযাপন অতি বিৰল ঘটনাৰূপে পৰিগণিত হোৱাৰ খবৰ৷

৯. হোজাইত পথ নিৰ্মাণ কোম্পানীৰ কৰ্মচাৰী অপহৰণৰ চিন্তনীয় বাতৰি ৷

১০. এইবাৰ গোলাঘাটত পুনৰ ৰহস্যময়ী নাৰীৰ সংবাদমেলঃ এইবাৰ কৃষক নেতাৰ বিৰুদ্ধে তুলিলে গুৰুতৰ অভিযোগ ৷

No comments:

Post a comment