ৰসাল হিতোপদেশঃ - অসমীয়াৰ সুখ-দুখ

ইউনিকোডত প্ৰকাশিত অনলাইন দৈনিক

xukhdukh.com

Post Top Ad

Responsive Ads Here

ৰসাল হিতোপদেশঃ

Share This
জীৱন বিশেষঃ

১. সফল মানুহ সেইজনেই, যি তেওঁৰ পত্নীয়ে খৰছ কৰিব পৰাতকৈ অধিক ধন আৰ্জন কৰিব পাৰে৷ আৰু সফল নাৰী সেইগৰাকীয়েই যি তেনে এজন মানুহক পতি বৰণ কৰিব পাৰে ৷

২. মই বিশ্বাস কৰো যে জীৱনে যদি আমাক এটা নেমু দিয়ে, তাৰ চৰৱত বনাই খাব লাগে আৰু......তেনে এজন বন্ধুৰ সন্ধান কৰিব লাগে যাক জীৱনে সুৰা দিছে, আৰু তেওঁক লৈ পাৰ্টি মনাব পাৰি ৷

৩. সুৰা হ’ল এটা শক্তিশালী সাক্ষী এই কথাৰ যে, ভগৱানে আমাক খুৱ ভাল পায়, আৰু এইটো পান কৰি আমাক সুখী হৈ থকাটোকে চাবলৈ বিচাৰে ৷

৪. আপুনি যদি সুন্দৰী এগৰাকীৰ সৈতে মহলা মাৰি আছে, তেন্তে এঘণ্টাও যেন দহ মিনিট হেন লাগিব আৰু গৰমত জুহালৰ কাষত অকলে বহি থাকিলে দহ মিনিটো দহঘণ্টা যেন লাগিব৷ সেয়াই হেনো আইনষ্টাইনৰ আপেক্ষিকতাবাদ৷

৫. জীৱনটোক বেছি চিৰিয়াচলি নলব, নহ’লে ই আপোনাক জীয়াই থাকিবলৈকে নিদিব৷

৬. যি সকলে সুৰাপান নকৰে তেওঁলোকৰ প্ৰতি সঁচাকৈয়ে সহানুভূতি উপজে, গোটেই দিনটো একেটা মুডতে থকাৰ কষ্টকন সহ্য কৰাৰ বাবে৷

৭. জ্ঞানীজনৰ বাবে উপদেশৰ কোনো মূল্য নাই, মুৰ্খজনৰ বাবেহে আচলতে উপদেশবোৰ লাগে ৷

৮. যি কোনো ছোৱালীয়ে গ্লেমাৰ আহৰণ কৰিব পাৰে, মাত্ৰ অলপ ধৈৰ্য লাগে আৰু অলপ বুৰ্বক বুলি গ্লেমাৰ দিয়া সকলৰ আগত প্ৰদৰ্শন কৰিব লাগে ৷

৯. পুৰুষ এজনকৈ মহিলাৰ মন খুবেই বেছি চাফা থাকে, কিয়নো তেওঁলোকে অতি কম সময়তে মন সলনি কৰি থাকে ৷

১০. গৱেষণাত যদি কোনো এটা তথ্য আপোনাৰ সূত্ৰত খাপ খোৱা নাই, তেন্তে সেই তথ্যটোকে বাদ দিয়ক ৷

No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

Responsive Ads Here

Pages