বৃহস্পতিৰ ৰসাল হিতোপদেশ - অসমীয়াৰ সুখ-দুখ

xukhdukh.com :: Assamese LIFELINE on SOCIAL MEDIA

সামাজিক যোগসূত্ৰৰ মঞ্চত ইতিবাচক বাৰ্তাবাহক
ভাল খবৰ ভাল সমল, পঢ়ি লভক আনন্দ বিমল

Post Top Ad

Responsive Ads Here

বৃহস্পতিৰ ৰসাল হিতোপদেশ

Share This
"ফেচবুক বিশেষ-দুই"

১. এই ফেচবুক ডালক যিমান সময় দিছে, সিমান সময় ফিজিক্স, কেমেষ্ট্ৰি আৰু বায়’লজি নামৰ তিনিখন বুকক দিয়া হ’লে আজি আপোনাৰ ডিঙিতো থেটিস্কোপ থাকিলহেতেন, তাকে লৈ কথাই প্ৰতি গৌৰৱ কৰক৷ চাব মানুহে আপোনাক এনেয়ে অলপ মচলা থকা বুলি সন্মান কৰিব!

২. ইনবক্সত চ’ৰি কোৱাতকৈ পাব্লিকলি চ’ৰি কওক, মনত ৰাখিব ছোৱালীবোৰে সৎ সাহসৰ নাটকো বৰ ভাল পায়৷

৩. ভুৱা ফেচবুক একাউণ্ট খুলি আপুনি সহজেই নিজৰ বিকৃত মানসিকতাৰ সোৱাদ লব পাৰে;আৰু  অলপ মনপুতি চেষ্টা কৰিলে ৰঙাঘৰত বিনামূলীয়া থকা-খোৱাৰ ব্যৱস্থা নিজেই কৰি লব পাৰিব ৷

৪. সফল ডাঙৰ ডাক্তৰ, ইঞ্জিনীয়াৰ, বিজ্ঞানী, সমাজসেৱক আদিক মনৰ খুচিত  ফেচবুকৰ ৱালত, কমেণ্ট বক্সত আক্ৰমণ কৰক, অপমান কৰক, গালি পাৰক৷ মনত ৰাখিব তেওঁলোকে সফল হৈ আপোনাক জ্বলন দিয়াৰ কোনো অধিকাৰ নাই৷ তাৰ বিপৰীতে আপোনাৰ আছে মত প্ৰকাশৰ পূৰ্ণ স্বাধীনতা ৷

৫. আপোনাৰ যে সমাজৰ কল্যান কৰাৰ এটা বিশাল মন আছে, সেয়া ফেচবুকৰ পাততে মেলি দিয়ক আৰু সীমাবব্ধ ৰাখক৷ বাস্তৱৰ পৰা যে সেই ভাৰ্চুৱেল পৃথিৱীখন বহু দূৰত সেই কথা মনত ৰাখিব ৷

৬. ফেচবুকৰ আটাইতকৈ সুবিধাজনক কথাটো হ’ল, এইখন বুক ছাত্ৰ সংস্থাবোৰে দাহ কৰিব নোৱাৰে ৷

৭. ফেচবুকৰ গোটত বিসম্বাদ কৰিছে, হয় প্ৰেক্টিচ সৱল কৰক৷ মনত ৰাখিব, জ্ঞানীজনে কৈ গৈছে- ফেচবুকত বিসম্বাদী গোট গঢ়িব পাৰিলেহে ৰাজনীতিতো পাৰিব! 

৮. আজিকালি ছোৱালীৰ মাক-মাহীয়েক আদিয়েও ফেচবুক প্ৰফাইল চাইহে সম্পৰ্ক এপ্ৰুভ কৰে, ৰুম লেতেৰা হ’লেও কথা নাই, ফেচবুকৰ প্ৰফাইল, ৱাল, আদি পৰিস্কাৰ নিকা কৰি ৰাখিব৷ পৰিস্কাৰ পৰিচন্নতাৰ বাবেও অতিৰিক্ত পাঁচ নম্বৰ থাকে সেই কথা জানেই নহয়!

৯. সুবিধা পালেই অট’, কাৰ, বাইক আদিৰ বিপনী, এক্সপ আদিলৈ যাওক৷ তাতে দামী গাড়ী, বাহনত বহি সুন্দৰ ফটো তোলক৷ ই আপোনাৰ প্ৰফাইল শুৱনি কৰিবই৷

১০. আপোনাক ঠগি থৈ যোৱাৰ পাছত যদি তাই/তেওঁ সুখেৰে আছে, সুখৰ সময়ৰ ফটো, ষ্টেটাচে আপোনাক অশান্তি দিছে ৷ তেন্তে তাইৰ ফেণ্ডৰ সতে আপুনিও ভুৱা সুখৰ নাটক কৰক, সেইটো নোৱাৰিলে তেওঁক ব্লকেই কৰক৷

বুধবৰীয়া "জালুকবাৰী বিশেষ" ৰসাল হিতোপদেশৰ বাবে ইয়াত ক্লিক কৰক৷
মঙ্গলবৰীয়া "ফেচবুক বিশেষ" ৰসাল হিতোপদেশৰ বাবে ইয়াত ক্লিক কৰক৷
সোমবাৰৰ "গাভৰু বিশেষ" ৰসাল হিতোপদেশৰ বাবে ইয়াত ক্লিক কৰক৷

1 comment:

  1. ফেচবুক এনে এখন কিতাপ য'ত লিখাজনৰ পোষ্ট, মন্তব্য আদিৰ মাধ্যমেৰে তেওঁৰেই মুখখন দেখা পোৱা যায়৷ সেয়ে আনৰ দৃষ্টিৰে নিজক চাবলৈ ফেচবুক এক উত্তম মাধ্যম৷

    ReplyDelete

Post Bottom Ad

Responsive Ads Here

Pages