লোকেল গুজৱ.কম - অসমীয়াৰ সুখ-দুখ

ইউনিকোডত প্ৰকাশিত অনলাইন দৈনিক

test banner
xukhdukh.com ভাল খবৰ, ভাল সমল
লোকেল গুজৱ.কম

লোকেল গুজৱ.কম

Share This
(হাস্য ব্যংগৰে কৰুণ ছবিৰ সন্ধান)
১. ৰসাল গগৈয়ে লৰাব নোৱাৰে হিমু বাবাৰ চকী! হেড-মাষ্টৰৰ দুৰ্বলতাৰ ফাইল কেৰাণী বাবাৰ গডৰেজত সুৰক্ষিত হৈ থকাৰ গোপন খবৰ৷
মানি থাকিলে, জৰুৰ জৰুৰ
চুম্মা চুম্মা আহিবই!

২. অসমত সাক্ষাৎকাৰ লবলৈ নাই কোনো ভালকাম কৰা ব্যক্তি৷ সেয়ে সেই অভাৱ দূৰ কৰিবলৈ এইবাৰ টিভিত জীৱনৰ সাৰগৰ্ভ কথাৰে সাক্ষাৎকাৰ দি ৰাইজক মানসিক সমল যোগাব মণি কুমাৰ চুম্মাই৷ জালিয়াতি, লটাৰি, বহু-বিবাহ আদি সম্পৰ্কত অতি কাৰ্যকৰী টিপচ পাবলৈ চাই থাকক ফিউজ লাইভৰ "ৰজাঘৰৰ আদালত" কাৰ্যসূচী৷

৩. এইবাৰ মেট্ৰিক পৰীক্ষাত ফাষ্ট ডিভিজন পোৱা গুণ্ডা টাইপৰ ল’ৰা সকললৈ দিয়া দিয়া হব বিনামূলীয়া বাইক৷ পাৰ্টিৰ ৰেলীত ঘূৰাৰ বাবে প্ৰতিশ্ৰুতি দিলেই লেপটপৰ সলনি লব পাৰিব বাইক!

৪. আকৌ কটা গ’ল দুটাকৈ গঁড়ৰ খৰ্গ৷ হাবি-বননি মন্ত্ৰীয়ে কৰিলে মন্তব্য- অলপ কমিলিহে সঠিককৈ যতন লোৱাত সুবিধা হব! উগ্ৰপন্থীয়ে বন্য চিকাৰ কৰি সময় নষ্ট কৰাটো অসমৰ মানুহৰ পক্ষে সুৰক্ষাৰ কথাহে বুলিও তেখেতে মন্তব্য কৰে৷

৫. বিদ্যুত বৰদলৈ দেৱলৈ এইবৰ্ষৰ বিশ্ব কাৰ্বন ক্ৰেডিট সংস্থাৰ "আন্ধাৰ-ৰত্ন" পুৰস্কাৰ৷ পীক আৱাৰ্চত বিজুলী যোগান ব্যাহত ৰাখি বিজুলী শক্তিৰ সংৰক্ষণ তথা তাৰ দ্বাৰা দেশৰ বাবে কাৰ্বন ক্ৰেডিট আৰ্জন কৰাৰ বাবেই তেখেতে এই বঁটাৰ বাবে হৈছে মনোনীত৷

৬. ভাৰতত মুকলি হ’ল ৰ’লছ ৰয়ছৰ ৪.৬কোটি টকীয়া গাড়ী৷ ৰাজ্য ঘোষণা হ’লেই অসমৰ তিনিওখন হব লগা নতুন ৰাজ্যৰ সকলো নেতালৈ ৰেহাই মূল্যত এই গাড়ী যোগান ধৰিব বুলি আশ্বাস দিলে কৰ্তৃপক্ষই৷ আপোনালোক কোটি টকীয়া হওকচোন প্ৰথমে, ডীলাৰ আমি বহাই দিম চিন্তা নকৰিব বুলি তিনিও ৰাজ্যৰ দাবী সমিতিলৈ পঠালে ফেক্স৷

৭. পুনৰ শিৰোনামৰ পৰা নামিব নোখোজা হ’ল মৰিয়নিৰ ৰাতিৰ ৰজা ৰূপকোঁৱৰ কুৰ্মীয়ে৷ এইবাৰ পুলিচৰ মূৰা ফালি গঢ়িলে নতুন অভিলেখ৷

৮. সকলো বগা কোট পিন্ধি থেটিচস্কোপ ডিঙিত আৰিলেই নহয় ডাক্তৰ! মহিন্দৰ মোহন চৌধুৰী হস্পাতালত প্ৰসূতি বিভাগৰ ৰাউণ্ড মাৰি থাকোতে ধৰা পৰিল ভুৱা ডাক্তৰ৷ এতিয়াৰ পৰা ৰোগী চোৱাৰ আগেয়ে পৰিয়ালৰ মানুহে ডিগ্ৰীৰ চাৰ্টিফিকেট পৰীক্ষা কৰাৰ নতুন ব্যৱস্থা হব প্ৰৱৰ্তন৷

৯. বাংলাদেশলৈ পিয়াজৰ ৰপ্তানি বন্ধ কৰিলে ভাৰতৰ ব্যৱসায়ীয়ে৷ দেশতে অবৈধভাৱে মজুতকৰি চুপাৰ প্ৰফিট পালে ৰপ্তানিৰ কি প্ৰয়োজন বুলি ওলোটাই প্ৰশ্ন কৰিলে ব্যৱসায়ীক মহলে৷

১০. উদ্যোগ বিভাগে ব্যক্তিগত উদ্যোগক হাজাৰ হাজাৰ কোটিৰ ৰাজ-সাহাৰ্য দি নিজে বন্ধ কৰি ৰাখিলে ৰাজহুৱা খণ্ডৰ উদ্যোগ৷ "বিলাই দিয়াৰ আনন্দ" নামৰ উদ্যোগ বিভাগৰ নতুন হাতপুথি অহা গ্ৰন্থমেলাত হব উন্মোচন৷

No comments:

Post a Comment