ৰাষ্ট্ৰীয় গুজৱ - অসমীয়াৰ সুখ-দুখ

ইউনিকোডত প্ৰকাশিত অনলাইন দৈনিক

test banner
xukhdukh.com ভাল খবৰ, ভাল সমল
ৰাষ্ট্ৰীয় গুজৱ

ৰাষ্ট্ৰীয় গুজৱ

Share This
(হাস্য ব্যংগৰে সত্যৰ সন্ধান)
১.মা কামাখ্যাৰ আশীষ লৈহে শান্তি পালে, বেংগল কন্যা বেনাৰ্জিয়ে৷ ৰঙা ৰঙৰ আতংকৰ পৰা বাচিবলৈ মন্দিৰটো নল’লে ফোট৷ ৰঙা আপেলৰ সলনি প্ৰসাদত ব্যৱহাৰ কৰিলে সেউজীয়া আপেল!

২. অশ্লীল চিনেমা নকৰে বুলি ঘোষণা কৰিলে অজয় দেৱৰগনে৷ তেখেতে কয় ভাৰতত সেইবিধ ছবিত ধৰি এতিয়া চানি লিয়নীৰ লগত প্ৰতিযোগিতা কৰা  ধৰণৰ দেহ তথা সামৰ্থ্য তেখেতৰ দৰে ভটিয়নী হিৰোৰ নাই৷ এতিয়া ৰাইজক অলপ হহুৱাইৱেই ভাত মোকোলাব পাৰিলেও যথেষ্ট বুলি তেখেতে মত প্ৰকাশ কৰে৷
৩. দিগবিদিগ সিঙে বনাব এখন নতুন চলচিত্ৰ “থ্ৰী-ইডিয়টচ”৷ ৰাহুল, মোদী আৰু মূলায়ম হব ইয়াৰ মুখ্য চৰিত্ৰ৷ পি.এমৰ দৌৰৰ ওপৰত নিৰ্মিত হব লগা ফিল্ম খনৰ চিত্ৰনাট্য, সংলাপ কপিল সিয়ানৰ৷ হাস্য মধুৰ ছবি খনৰ জৰিয়তে কেনেকৈ এজন ৰাজকুমাৰ, এজন চাহৱালাৰ পৰা ৰাজনীতিলৈ অহা ডেকা আৰু এজন মস্তানৰ চৰ্দাৰে পি.এম. নামৰ চকীত বহিবলৈ খোৱা-কামোৰা কৰি মৰে তাকে চিত্ৰায়ন কৰিব৷ বিৰোধ পক্ষই এই ছবিত বফৰ্চৰ টকা জড়িত থকাৰ অভিযোগ অনাত বিতৰ্কই নিৰ্মিয়মান ছবিখনত ইতিমধ্যেই জনপ্ৰিয়তা প্ৰদান কৰিছে৷

৪. নৰেন মেদিৰ জীৱনক লৈ আমেৰিকাত থকা এজন গুজৰাটীয়ে নিৰ্বাচনমুখী চিনেমা বনোৱাক লৈ তাক প্ৰত্যাহ্বান স্বৰূপে ইটালিৰ মামা সকলে এখন হলিউদী চিনেমাত ৰাহুক চুপাৰ হিৰ কৰি চিনেমা বনাবলৈ প্ৰস্তুতি চলোৱাৰ বাতৰি৷ পিছে ভাৰতীয় শিশু সকলে চুপাৰ হিৰটো দেখুন আচলতেই এটা কাৰ্টুন, আৰু তাতকৈ সেই কাৰ্টুন চিনেমা বনালেহে হিট হব বুলি মতামত প্ৰকাশ কৰিছে৷ 

৫. টিনা আম-বাণীয়ে দিলে চিবিআইক বাণীঃ গৃহস্থই চুৰি-তাৰি কৰি আনিলেইওটো মই নাজানো৷ শাক-পাচলি আনে কৰবাৰ পৰা, মই মাত্ৰ ৰান্ধি বাঢ়িহে দিও৷ মই ভাত সিজিচেনে চাম নে গৃহস্থৰ কামকাজ! টু-জি কেলেংকাৰীত বিষয়ত আচলতে চিবিআইৰ ঘৰত টিনা আই হৈছিল এদিনৰ আলহী!

৬. ৰাহুৰ মাকে ক’লে, আমাৰ মাইনাই হব প্ৰধানমন্ত্ৰী৷ ইলেকচন কেনেকৈ জিকিব লাগে সকলো টেকনিক আমি কেইবাদশকো ব্যৱহাৰ কৰিয়েই আছো৷ সূতা, কম্বল, মদ আদিটো ফাইনেল ৰাউণ্ডত, এতিয়াটো তিনি টকাত চাউল, বিনামূলীয়া চাইকেল, বেংকত টকা আদি খোলা বেপাৰবোৰ আৰম্ভ কৰিয়েই দিছো৷ আমিয়েই নিজিকি জিকিব কোন আপুনিয়েই কওকচোন বুলি সাংবাদিককে সুধিলে ওলোটাই প্ৰশ্ন৷

৭. অনিল আম-বাণীয়ে লিখিব নতুন কিতাপ “কেলেংকাৰী পাহৰাৰ সহজ উপায়”, সুৰেশ কালমাটিৰ পৰাও তেখেতে সংগ্ৰহ কৰিছে টিপছ৷ সকলো টেলিকম কোম্পানীৰ মানৱ সম্পদ বিকাশ কেন্দ্ৰত ইয়াক পাঠ্যক্ৰম ৰূপে ইয়াক প্ৰৱৰ্তন কৰিব লাগিব বুলিও টেলিকম লবী সন্থাই প্ৰকাশ কৰিলে দৃঢ়মত৷

৮. আচাৰ ৰাম বাপুৱে পুলিচৰ লগত আজি খেলিব প্ৰশ্নোত্তৰৰ খেল৷ নাবালিকাই তেওঁক যৌন-পীড়ন কৰা সন্দৰ্ভত তেখেতে দিব আজি উত্তৰ৷ তেখেতে ক’লে বৌদ্ধ দেৱেও এনে দুৰ্দিনৰ সন্মুখীন হৈছিল৷ বুদ্ধত্ব প্ৰাপ্তিৰ বাবে বৃদ্ধ বয়সত এনে লুৎসাৰ সন্মুখীন হোৱাটো অতিশয় প্ৰয়োজনীয়, সেই বুলিও তেখেতে বাণী প্ৰদান কৰে!

৯. কাইলৈৰ পৰা উত্তৰ প্ৰদেশত বিতৰ্কিত অযোধ্যা যাত্ৰা৷ "ভাগ মোদী ভাগ" নামৰ ঐতিহাসিক মাৰাথানক জনপ্ৰিয় কৰাৰ বাবে এই বিতৰ্কিত যাত্ৰাৰ আয়োজন কৰা হৈছে৷ আয়োজক অমিতা শ্বাহে ক’লে বিতৰ্কইহে আনিব জনপ্ৰিয়তা!

১০. চেন্নাই এক্সপ্ৰেছে ২০০কোটি আৰ্জনৰ অভিলেখ গঢ়িলে, কিন্তু এই হিচাব বিজ্ঞাপনৰ বাবেহে, ইনকাম টেক্সৰ বাবে নহয় বুলি তলত লিখি দিলে বিধি সন্মত সতৰ্কীকৰণ৷

No comments:

Post a Comment