সম্পাদকলৈ চিঠি - অসমীয়াৰ সুখ-দুখ

xukhdukh.com :: Assamese LIFELINE on SOCIAL MEDIA

সামাজিক যোগসূত্ৰৰ মঞ্চত ইতিবাচক বাৰ্তাবাহক
ভাল খবৰ ভাল সমল, পঢ়ি লভক আনন্দ বিমল

Post Top Ad

Responsive Ads Here

সম্পাদকলৈ চিঠি

Share This
সম্পাদকলৈ লিখা চিঠিৰ গুৰুত্ব
ড° বুলজিৎ বুঢ়াগোহাঁই
মাননীয় সম্পাদক মহোদয়, 
এটা গল্প , এটা কবিতা , এটা প্ৰবন্ধ, এটা গান , এখন নাটক , এখন উপন্যাস, এখন চিনেমা আদিয়ে যেনেকৈ সমাজলৈ এটা বাৰ্তা দিয়ে ঠিক তেনেকৈ বাতৰি কাকত তথা আলোচনীবোৰৰ সম্পাদকলৈ লিখা চিঠিবোৰেও এটা বাৰ্তা দিয়ে । গতিকে , সম্পাদকলৈ লিখা গুৰুত্বপূৰ্ণ চিঠিবোৰক গল্প ,কবিতা, প্ৰবন্ধ,গান , নাটক , উপন্যাস, চিনেমা আদিক চোৱা দৃষ্টি ভংগীৰে চোৱা উচিত।

এটা কথা লক্ষ্য কৰিছোঁ বহুতে সম্পাদকলৈ লিখা চিঠিবোৰক গুৰুত্ব নিদিয়ে। আমি ভাবোঁ এনে হোৱা উচিত নহয় কিয়নো কিছুমান তথ্যমূলক, গুৰুত্বপূর্ণ সমস্যা, দাবী , কোনো কোনো সমস্যাৰ বিশ্লেষণাত্মক সমাধান সূত্রকে আদি কৰি বিভিন্ন বিষয়ৰ চিঠি প্রকাশ হোৱা দেখা যায় । এই সমূহ চিঠি এটা গল্প , এটা কবিতা বা এখন উপন্যাসতকৈ কোনো গুণে কম গুৰুত্বপূৰ্ণ নহয় ।

লেখকৰ ঠিকনাঃ সহকাৰী অধ্যাপক, যান্ত্রিক অভিযান্ত্রিক বিভাগ, গিৰিজানন্দ চৌধুৰী ইনষ্টিটিউট অৱ মেনেজমেণ্ট এণ্ড টেকন’লজী, গুৱাহাটী-৭৮১০১৭, অসম ।

No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

Responsive Ads Here

Pages