সম্পাদকলৈ চিঠি - অসমীয়াৰ সুখ-দুখ

xukhdukh.com :: Assamese LIFELINE on SOCIAL MEDIA

সামাজিক যোগসূত্ৰৰ মঞ্চত ইতিবাচক বাৰ্তাবাহক
ভাল খবৰ ভাল সমল, পঢ়ি লভক আনন্দ বিমল

Post Top Ad

Responsive Ads Here

সম্পাদকলৈ চিঠি

Share This
শিশুৰ উপযোগী অসমীয়া এপ 'মইনামেল'
নমস্কাৰ ! 

আশা কৰোঁ কুশলে আছে !

আজিৰ সময়ত ল'ৰা-ছো‌ৱালীৰ হাতৰপৰা মোবাইলটো কাঢ়ি অনাটো আজিৰ সময়ত সঁচাই এটা দুৰূহ কাম। ক’বলৈ গ’লে,এয়া প্ৰকৃততে সময়ৰে আহ্বান । সিহঁতৰ সমানে সমানে হয়তো আমিবোৰো অধিক ‘স্মাৰ্ট’ হ’ব পাৰিব লাগিব । হয়, ইন্টাৰনেট-মোবাইলৰ কু-প্ৰভা‌ৱবোৰৰ পৰা বচাই ৰাখিবলৈ এতিয়া আৰু আপুনি মোবাইলটো সিঁহতৰ হাতৰ পৰা আঁজুৰি অনাৰ প্ৰয়োজন নাই- মাথো সিহঁতক ব্য‌ৱহাৰ কৰিবলৈ দিয়ক ‘মইনা-মেল’ নামৰ সম্পূৰ্ণ অসমীয়া ভাষাৰ এই নতুন এপটো। ইয়াত সিঁহতৰ স্কুলৰ কিতাপৰ কথা থকাৰ উপৰিও আছে বহু নজনা কথা, দেশ-বিদেশৰ শিশু-উপযোগী খবৰ,জ্ঞানৰ সঁফুৰা,গল্প-সাধু-কবিতা-উপন্যাস আৰু আজৰি সময়ত কৰিব পৰা অনেক ভাল লগা কামৰ ভাণ্ডাৰ! ছ‌ৱি অঁকা, বিজ্ঞানৰ মডেল বনো‌ৱা, দবা-খেল শিকা- এইবোৰৰ লগতে সিহঁতে পাব উন্নত সাহিত্যৰ নমুনা,উদ্ভা‌ৱনী শক্তিৰ জাগৃতি,ব্যক্তিত্ব বিকাশৰ সাধনা তথা মগজুৰ অনুশীলন । মুঠতে আৰু হাজাৰটা বৰ্ণিল উপাদান লৈ ‘মইনামেলে’ এতিয়া নতুন আশাৰ সূচনা কৰিছে! এপটো ইনষ্টল কৰিবৰ বাবে গুগল-প্লেষ্টোৰত গৈ ‘মইনা-মেল’ বুলি লিখি অনুসন্ধান কৰক, নতুবা এই লিংকত টিপক – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moinamel.moinamel

শুভেচ্ছাৰে,

মইনামেল ডট কমৰ হৈ,
অৰুণজ্যোতি দাস

No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

Responsive Ads Here

Pages