সম্পাদকলৈ চিঠি - অসমীয়াৰ সুখ-দুখ

xukhdukh.com :: Assamese LIFELINE on SOCIAL MEDIA

সামাজিক যোগসূত্ৰৰ মঞ্চত ইতিবাচক বাৰ্তাবাহক
ভাল খবৰ ভাল সমল, পঢ়ি লভক আনন্দ বিমল

Post Top Ad

Responsive Ads Here

সম্পাদকলৈ চিঠি

Share This
জীৱন সুন্দৰ কৰাৰ পথ দেখুওৱা 
 ড° পাৰ্থ চট্রোপাধ্যায়ৰ গ্ৰন্থাৱলী 
ড° বুলজিৎ বুঢ়াগোহাঁই 
মাননীয় সম্পাদক মহোদয়, 
ড° পাৰ্থ চট্রোপাধ্যায়ে বাংলা ভাষাত কেইবাখনো জীৱনবাদী গ্রন্থ ৰচনা কৰিছে যিবোৰ নেকি ছাত্র-ছাত্রী লগতে সকলো বয়সৰ লোকৰ বাবে অতি প্রয়োজনীয়। তেখেতৰ গ্রন্থবোৰৰ বিদ্যালয় আৰু মহাবিদ্যালয়ৰ পুথিভড়াঁল লগতে বিভিন্ন পুথিভঁৰাল(ক্লাৱ/গাওঁ/মহকুমা/জিলা/ৰাজ্যিক আদি)ত সংৰক্ষণ কৰি ৰাখিলে ছাত্র-ছাত্রী লগতে সকলোৰে উপকৃত হ’ব। 

অসমীয়া ভাষালৈ অনুবাদ হোৱা তেখেতৰ গ্রন্থবোৰৰ কেইখনমান হ’ল- ‘তোমাৰ স’তে আছোঁ : ছাত্র-ছাত্রীৰ নানান সমস্যা আৰু সমাধান’; ‘যাৰ যি স্বভাৱ’;‘নিজক নিজেই সলনি কৰক’;‘মানুহ কেনেকৈ চিনিব পাৰি’;‘আপুনি আৰু আপোনাৰ ব্যক্তিত্ব’;‘কেনেকৈ স্মৃতিশক্তি বঢ়াব’;‘এতিয়াও সুযোগ আছে’;‘এতিয়াও সময় আছে’;‘কেনেকৈ আত্মবিশ্বাস বঢ়াব’;‘কেনেকৈ বাস্তৱবাদী হ’ব’;‘আহক ভালে থাকো’;‘যিসকলে ডাঙৰ হ’ব বিচাৰা’;‘কলেজত যি শিকোৱা নহয়’;‘স্কুলত যি পঢ়োৱা নহয়’;‘হতাশাৰ পৰা মুক্তিৰ উপায়’;‘ষ্ট্রে’ছ, দুশ্চিন্তা আৰু উদ্বেগৰ পৰা মুক্তিৰ উপায়’ আদি ।

এই গ্রন্থবোৰৰ গুৱাহাটীৰ ‘বীণা লাইব্রেৰী’য়ে প্রকাশ কৰিছে। 

No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

Responsive Ads Here

Pages