পলকতে সুখ দুখৰ বতৰা - অসমীয়াৰ সুখ-দুখ

ইউনিকোডত প্ৰকাশিত অনলাইন দৈনিক

xukhdukh.com

Post Top Ad

Responsive Ads Here

পলকতে সুখ দুখৰ বতৰা

Share This
আজিৰ ভাল খবৰবোৰঃ

১. শচীন টেণ্ডুলকাৰলৈ ৰাষ্ট্ৰই দিলে স্বীকৃতিঃ অৱসৰ গ্ৰহণৰ দিনাই "ভাৰত-ৰত্ন" পুৰষ্কাৰৰ বাবে মনোনীত কৰাৰ ঘোষণা৷


২. ভাৰতৰ বিজ্ঞান তথা গৱেষণা ক্ষেত্ৰলৈ প্ৰভূত বৰঙণিৰ স্বীকৃতি স্বৰূপে প্ৰথিতযশা নেন’ বিজ্ঞানী চি এন আৰ ৰাওলৈও আগবঢ়োৱা হৈছে "ভাৰত-ৰত্ন", ভাৰতৰ সৰ্বোচ্চ অসামৰিক সন্মান৷

৩. দ্বাদশ দিন পাৰ কৰিলে গুৱাহাটী গ্ৰন্থমেলা আৰু সাহিত্য উৎসৱেঃ প্ৰকাশন পৰিষদৰ নিজৰ বিপনীতে ৬.৫ লাখ টকাৰ গ্ৰন্থ বিক্ৰী হোৱাৰ সুখবৰ৷

৪৷ উন্মোচিত হ’ল "নীলমণি ফুকনৰ সম্পূৰ্ণ কবিতা": এয়াই তেখেতৰ শেষ গ্ৰন্থ বুলি প্ৰকাশ কৰি নলিনীধৰ ভট্টাচাৰ্যৰ কাষত উচুপি উঠিল কবিগৰাকী৷

৫৷ মাজুলীত উলহ-মালহেৰে আৰম্ভ হৈছে পাৰম্পৰিক ৰাস-উৎসৱঃ সত্ৰ নগৰী খনলৈ আগমন হৈছে বিভিন্ন দেশী-বিদেশী পৰ্যটকৰ৷ মাজুলীত উন্নয়নক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া হৈছে বুলি প্ৰকাশ কৰিলে ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে৷

৬৷ ৰাভা হাছঙৰ দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ ভোট গ্ৰহণ সম্পন্নঃ উল্লেখনীয় ভাৱে কোনো গাৰো জনগোষ্ঠীয় লোকেই অংশ গ্ৰহণ নকৰিলে ভোটদান প্ৰক্ৰিয়াত৷

৭৷ গুৱাহাটীত পুনৰ ব্যৱসায়ীৰ মুনাফাৰ জাল ফালি নিজা বজাৰ খুলিলে কৃষক মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিয়েঃ আলু ২১টকাকৈ আৰু পিঁয়াজ ৫৫টকাকৈ বিক্ৰী বিপনীত বিক্ৰী কৰাৰ সুখবৰ৷

৮৷ বৰপেটাৰোডত আৰম্ভ হ’ল ইণ্ডিয়ান জাৰ্নেলিষ্ট ইউনিয়নৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সন্মিলনঃ পেইড নিউজে সৃষ্টি কৰা ভয়াবহতাৰ কথা হ’ল আলোচিত ৷

৯৷ বেজবৰুৱাৰ ডেৰশ বছৰীয়া জয়ন্তীঃ আজি নগাঁৱৰ নেহৰুবালিত ত্ৰিশটা ভাষাত পৰিবেশিত হ’ব "অ’ মোৰ আপোনাৰ দেশ"৷

১০৷ আজি ১৪৯তম বৰ্ষত ভৰি দিলে নগাঁও চৰকাৰী উচ্চতৰ মাধ্যমিক বালক বিদ্যালয়ে৷

১১৷ গ্ৰন্থমেলাত লেখক-সাংবাদিক ৰবীন ভূঞাৰ "তেসত্তৰটা নতুন গল্প" শীৰ্ষক গ্ৰন্থ হ’ল উন্মোচিত৷

১২৷ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে মুকলি কৰিলে যোৰহাট চৰকাৰী বালক বিদ্যালয়ৰ প্ৰাক্তন ছাত্ৰ সমাৰোহৰ ৱেবচাইট৷

১৩৷ ছিপাঝাৰৰ সু-সন্তান দানবীৰ তথা প্ৰাদেশিক যোগী সন্মিলনীৰ প্ৰতিষ্ঠাতা হলিৰাম নাথ চহৰীয়াৰ আবক্ষ মূৰ্তি উন্মোচন কৰিব হোমেন বৰগোহাঞিদেৱে৷

১৪৷ অহা ১৯জানুৱাৰীত অনুষ্ঠিত হ’ব কটন কলেজৰ ভূ-তত্ব বিভাগৰ প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মিলন সমাৰোহ৷

১৫৷ বৰপেটাৰ বাটিকুৰিহাত অনুষ্ঠিত হ’ল অসমীয়া সাহিত্য সন্মিলনীৰ বাণীকান্ত কাকতি স্মৃতি দিৱস কেন্দ্ৰীয় অনুষ্ঠানঃ ৰক্ষণশীল সংস্কাৰৰ কাৰাগাৰৰ পৰা সমাজখন কাকতিদেৱে মুক্ত কৰিছিল বুলি মন্তব্য কৰিলে ডঃ হীৰেণ গোহাঁইদেৱে৷

No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

Responsive Ads Here

Pages